Botox Bodrum, Botox Fiyatları Bodrum, En İyi Botox Bodrum, Botox Yapan Doktorlar Bodrum, Botox Yapan Yerler Bodrum, Botox, Bodrum için bizi arayın. Dünya çapında yapılan çeşitli araştırmalara göre, özellikle pandemi döneminde kadınların %15’inden fazlasının yüzlerine botoks (botox) ve dolgu yaptırmak istediği, bunda ana sebep olarak stres ve kaygı, daha genç bir görünüm elde etmek, yaşlanmayı geciktirmek ve yüzlerini tazelemeye duyulan ihtiyaç ön planda. Bu nedenle botoks, yüz ve dudak dolgusu, lazer epilasyon son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiş durumda. Sayfamızda botoks nedir, nasıl yapılır, bilmeniz gerekenler ve Bodrum için en iyi botoks merkezleri ve botoks uygulayan doktorlar hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Lütfen sayfamızdaki içeriğin sadece bilgilendirme amaçlı olduğunu, hastalıkların tanı ve tedavisinde dikkate almanızın uygun olmayacağını, her türlü teşhis ve tedavi için mutlaka doktorunuza danışmanız gerektiğini unutmayın.

Botoks Nedir ve Nasıl Yapılır?

Botoks (botox) olarak anılan “botulinum toksin”, mimiklerin neden olduğu kırışıklıkları gidermek için yapılan ameliyatsız uygulamadır. Yüzün belirli bölgelerindeki mimik kaslarının kasılması lokal enjeksiyon ile geçici olarak bloke edilerek kırışıklık giderilir veya yumuşatılır, aynı zamanda daha genç ve dinç bir yüz ifadesi elde edilir.

Botoks hakkında en sık sorulardan birisi de, enjekte edilen maddenin yılan zehri olup olmadığıdır. Botoks ile enjekte edilen madde yılan zehrinden elde edilmemekte olup, laboratuvar ortamında kullanılan özel bir bakteriden elde edilmektedir.

Bodrum En İyi Botoks Merkezleri ve Doktorları + 2023 Fiyatarı

Tipik bir botoks uygulaması, uygulanacak bölgeye lokal anestezik bir krem sürülmesi ile başlıyor, ve yaklaşık yarım saat sonrasında istenilen bölgeye çok ince iğneler yardımıyla enjeksiyonlar yapılıyor.

Botoks uygulamasında son derece ince uçlu bir iğne ile enjeksiyon yapıldığından ağrılı bir işlem olmuyor, ancak uygulama sonrasında hafif bir yanma ve acıma olabiliyor.

Botoksun etkisi genellikle yaklaşık 3 ila 4 gün sonra başlıyor ve yaklaşık 10 ila 14 gün sonra yerleşiyor. Genelde çoğu kişi botoks uygulamasından yaklaşık 10 gün veya 2 hafta sonra toksin rötuşu işlemi için yeninden ilgili klinik veya merkeze çağrılıyor.

Yan etki olarak genelde enjeksiyon bölgelerinde kısa süreli kızarıklık ve şişlik olabiliyor, ancak bu durumda 1 ila 2 gün içinde ortadan kalkıyor.

Botoks, aşırı doz kullanılmadığı sürece insan sağlığını tehlikeye sokacak bir durum yaratmadığı bilinmekte. Bu nedenle botoksun için yüz anatomisi ve kaslarını iyi bilen, deneyimli uzman ve doktorlar tarafından yapılması oldukça önemli.

Yine botoks uygulamasından sonra enjekte edilen maddenin çevre kaslara yayılması için bölgenin ovuşturulması gerekiyor.

Bodrum En İyi Botoks Merkezleri ve Doktorları + 2023 Fiyatarı

Botoks Uygulama Alanları
Botoksun en çok kullanılan uygulama alanları;

  • Kaşlar arasındaki dikey çizgiler
  • Alında yatay çizgiler
  • Göz çevresindeki kırışıklıklar, kaz ayakları
  • Üst dudak üzerindeki ince çizgiler
  • Kaşların kaldırılması
  • Aşırı görünür diş etleri
  • Botun derisindeki kırışıklıklar

Botoks Kimlere Uygulanmaz?

Botoksun uygulanmasında sakınca olan kişiler ve durumlar arasında aşağıdakiler başta geliyor;

  • Eaton-Lambert sendromu olan kişiler,
  • Sinir ve kas sistemi ile ilgili hastalıkları olan kişiler,
  • Hamile ve emziren kadınlar.

Botoksun kalıcılığı ne kadar sürüyor?

Botoksun kalıcılığı kişiden kişiye değişiyor. Botoks uygulamasından yaklaşık 10 ay sonra yüz kasları tekrar eski durumuna dönmeye ve cilt tekrar kırışmaya başlıyor.

Yüz ve mimik kaslarını çok yoğun olarak kullanan ve mimik kasları güçlü olan kişilerde botoksun kalıcılığı yaklaşık 3 ila 4 ay, mimik kasları zayıf olan kişilerde ise 6 ila 8 aya kadar sürüyor.

Botoks uygulaması ne sıklıkla tekrarlanmalıdır?

Yüz ve mimik kaslarını az kullanan kişiler için genellikle 6 ayda bir botoksun tekrarlanması öneriliyor.

Yüz ve mimik kaslarını yoğun bir şekilde kullanan kişiler için 4 ayda bir tekrar öneriliyor.

Botoks ile Dolgu arasındaki fark nedir?

Botoks uygulamasında kullanılan toksin, mimik kaslarını geçici olarak bloke ediyor ve bölgeye daha pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor. Daha çok kırışıklıkların giderilmesi ve kalıcı hale gelmesinin önlenmesi için yapılıyor. Yüzdeki derin çizgileri tamamen ortadan kaldırmıyor.

Diğer taraftan dolgu ise, doğrudan kırışıklıkların altına enjekte ediliyor ve bu sayede çizgileriniz ve kırışıklıklarınız neredeyse tamamen giderilebiliyor.

Bodrum En İyi Botoks Merkezleri ve Doktorları

Botoks ihtiyacınız için kendinize kaliteli ve güvenilir merkezler ve uzman doktorlar arıyorsanız, sizin için derlediğimiz aşağıdaki listemize göz atabilirsiniz.

Elbette en iyi tabiri görecelidir, burada en iyi listemiz, bize göre en iyilerdir. Biz listemizi hem yerli hem de yabancı hastaların yorumları, hizmetlerin kalitesi, tıbbi teknoloji, yeterlilik, sertifikalar, merkezlerin marka değeri, uzman ve doktorların eğitimleri, yaptıkları uygulama sayısı, akademik yayınlar ve aldıkları ödüller gibi birçok bileşene özen göstererek oluşturduk.

Gerek yerli gerek yabancı portföyü ile birlikte saygın estetisyenleri, deneyimli uzman kadrosu ile Buk Beauty, başta Vücut uygulamaları, Emslim, Bslim ve G5 ile Zayıflama, Diode Laser Epilasyon, Hydrafacial, Profesyonel Cilt Bakımı, Microblading, Karın Sıkılaştırma, Kol Sıkılaştırma, Bölgesel İncelme, Bölgesel Zayıflama, Soğuk Lipoliz ve Vücut Sıkılaştırma başta olmak üzere misafirlerine son teknoloji cihazları ile steril bir ortamda sağlıklı bir hizmet sunuyor.

Bodrum En İyi Botoks Merkezleri ve Doktorları + 2023 Fiyatarı

Kameralı Hydrafacial analiz cihazı ile tüm işlemlerden önce detaylı olarak yapılan cilt analiziniz doğrultusunda doğrudan cildinize en uygun tedaviler uygulanıyor. Yine güzellik ve bakım işlemlerinde FDA onaylı cihazlar kullanılıyor.